Orginalnet.net

logo
0
0 Ürün Seçildi
No products in the cart.
0
0 Ürün Seçildi
No products in the cart.

Affiliate Şartlar & Koşullar

Orginalnet.net Satış Ortaklığı Programına (“Program”) bağlı olmak için kaydolarak, aşağıdaki hüküm ve koşullara (“Şartlar”) bağlı kalmayı kabul edersiniz. Lütfen kaydolmadan önce bunları dikkatlice okuduğunuzdan emin olun. Bu Koşullar, Orginalnet.net arasındaki yasal bir anlaşmadır. Türkiye’de kayıtlı bir şirket (“Orginalnet”, “biz”, “bize”) ve Siz (“Bağlı Kuruluş”, “siz”).

Şartları zaman zaman önceden haber vermeksizin güncelleme ve değiştirme hakkımızı saklı tutarız. Zaman zaman tarafımızca sunulan yeni özelliklerin ve kaynakların yayınlanması da dahil olmak üzere Programda yapılacak herhangi bir değişiklik, modifikasyon, geliştirme veya değişiklik bu Koşullara tabi olacaktır. Bu tür değişikliklerden sonra Programı kullanmaya devam etmeniz, bu değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

Bu Şartların herhangi bir şekilde ihlali, diğer şeylerin yanı sıra, Ortak olma haklarınızın feshedilmesine veya askıya alınmasına ve ihlal sırasında kazanılan ödenmemiş bağlı kuruluş yönlendirme ücreti ödemelerinin kaybedilmesine neden olabilir.

Hesap Kaydı ve Şartları

Bir Ortak hesabına (“hesap”) kaydolma işlemini tamamlamak için yasal tam adınızı, geçerli bir e-posta adresinizi ve istenen diğer bilgileri sağlamalısınız

Bu Programa katılmak için 18 yaşında veya daha büyük olmalısınız.

Her hesap, tek bir tüzel kişilik (ör. bir şirket veya ortaklık) veya bireysel bir kullanıcı tarafından kullanılabilir. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi başka herhangi bir kişiyle veya bir ağdaki birden fazla kullanıcıyla paylaşmanıza izin vermiyoruz. Verilen tüm kullanıcı adlarının ve şifrelerin (Davetlilerinkiler dahil) güvenliğine ilişkin sorumluluk size aittir.

Programı herhangi bir yasa dışı veya yetkisiz amaç için kullanamazsınız. Programın kullanımında, yargı alanınızdaki herhangi bir yasayı (telif hakkı yasaları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) ihlal etmemelisiniz.

Yönlendirme Bağlantıları ve Promosyon

Programa kaydolduktan sonra, sitenizden, e-postanızdan veya diğer iletişimlerinizden Orginalnet web sitesine bir bağlantı yerleştirirken sizi tanımlamak için kullanılması gereken bir URL bağlantısı sağlanacaktır. Bu tür bağlantıların her birinin doğru biçimlendirildiğinden emin olmak sizin sorumluluğunuzdadır.

Orginalnet’i tanıtmak için bağlantılarda kullanılabilecek grafik görüntüler de sağlayabiliriz. Bu görüntüleri hiçbir şekilde değiştiremezsiniz. Görüntüleri herhangi bir zamanda haber vermeksizin değiştirme hakkımız saklıdır.

Sitenizin geliştirilmesi, işletilmesi ve bakımından ve sitenizde görünen tüm materyallerden yalnızca siz sorumlu olacaksınız

Önceden yazılı onayımızı vermedikçe adımızı veya grafiklerimizi herhangi bir toplu e-postada kullanamazsınız. Pazarlama faaliyetlerinizden kaynaklanan, bizi veya hizmetlerimizi adlandıran herhangi bir anlamlı spam şikayeti olması durumunda Sözleşmeyi feshedebiliriz.

Bu Sözleşme veya Programa katılımınızla ilgili olarak herhangi bir basın bülteni yayınlayamazsınız; bu tür bir eylem, Programdan çıkarılmanıza neden olabilir. Ayrıca, bu Sözleşmede açıkça izin verilmedikçe, bizimle aranızdaki ilişkiyi hiçbir şekilde yanlış tanıtamaz veya süsleyemez, Hizmetlerimizi geliştirdiğinizi söyleyemez, Orginalnet’in bir parçası olduğunuzu söyleyemez veya bizimle sizinle veya başka bir kişi veya kuruluş arasındaki herhangi bir ilişkiyi ifade edemez veya ima edemezsiniz.

Yönlendirme Ücretleri

Yönlendirme ücreti kazanmaya hak kazanabilmesi için, müşterinin sitenizden, e-postanızdan veya diğer iletişimlerinizden Orginalnet web sitesine giden bir bağlantıya tıklaması ve ilk tıklamadan sonraki 30 gün içinde işlem yapması gerekir. Bu 30 gün içinde işlem yapmazlarsa ve daha sonra bağlantınızı takip etmeden geri dönerlerse, yönlendirme ücreti kazanmazsınız.

Yalnızca sistemlerimiz tarafından otomatik olarak izlenen ve raporlanan bağlantılar için yönlendirme ücreti ödeyeceğiz. Sistemlerimizin yönlendirmeyi izleyebilmesi için ziyaretçinin çerezlerin etkinleştirilmiş olması gerekir. Birisi sizin aracılığınızla kaydolduğunu söylüyorsa, ancak sistemimiz tarafından izlenmiyorsa, yönlendirme ücreti ödemeyeceğiz.

Yönlendirme ücreti, ortaklık programı seviyenize göre değişiklik göstermektedir. Seviyenizi “Affiliate Hesabım” sayfasından görebilirsiniz. Yönlendirme ücreti, müşteri sitemizde işlem yaptıktan sonra Ortak hesabınıza yatırılacaktır. Yönlendirme ücretleri, yalnızca başarılı işlemlerden kazanılır.

Ödeme

Tahakkuk eden satış komisyonları, yaklaşık olarak ayda bir kez ve yalnızca tahakkuk eden satış ücretlerinizin toplamı 500 TL veya daha fazla olduğunda banka havalesi yoluyla ödenir. Ortak dilerse kazandığı ücretleri sistem üzerindeki “cüzdan” hesabında biriktirebilir ve kazandığı ücret karşılığında web sitemizden ve/veya ortak olduğumuz diğer web sitelerinden bu tutar ile alışveriş yapabilir. Komisyonunuz nakit almak için geçerli bir banka hesabınızın olması gerekir.

Sahte işlemler nedeniyle yönlendirme ücretlerinin kredilendirilmesini erteleyebilir veya iptal edebiliriz.

Kayıtların bir özeti ve yönlendirme ücretlerinin beyanı, Ortak hesabına giriş yaparak Ortak tarafından görüntülenebilir.

Satış komisyonu yapısı kendi takdirimize bağlı olarak değiştirilebilir.

Hileli, yasa dışı veya aşırı agresif, şüpheli satış veya pazarlama yöntemleriyle kazanılan yönlendirme ücretlerini diskalifiye etme hakkımızı saklı tutarız.

Tüm ücretler, bu Sözleşmeye katılımınıza uygulanan tüm vergiler, harçlar, harçlar, değerlendirmeler ve diğer her türlü ücretten muaftır ve sizin sorumluluğunuzda olacak ve sizin tarafınızdan ödenecektir.

Fiilen ödenen siparişlere göre komisyonları kontrol etme ve değiştirme hakkımızı saklı tutarız, bildirim e-postası onaylanmış bir komisyon olarak anlaşılmaz – bu yalnızca bir bildirimdir ve her ödeme gerçek işlemlere dayalı olarak doğrulanacaktır.

Müşteri Tanımı

Bu program üzerinden hizmet satın alan her müşteri Orginalnet müşterisi olarak kabul edilir. Buna göre, fiyatlandırma, müşteri siparişleri, müşteri hizmetleri ve hizmet satışlarıyla ilgili tüm kurallarımız, politikalarımız ve işletme prosedürlerimiz bu müşteriler için geçerli olacaktır. Politikalarımızı ve çalışma prosedürlerimizi istediğimiz zaman değiştirebiliriz. Orginalnet, Ortak tarafından yapılan ve kurallarımıza, politikalarımıza veya çalışma prosedürlerimize aykırı olan herhangi bir beyandan sorumlu değildir.

Fiyatlandırma ve Bulunabilirlik

Bu Program kapsamında satılan hizmetler için alınacak fiyatları kendi fiyatlandırma politikalarımıza göre belirleyeceğiz. Hizmetlerin fiyatları ve kullanılabilirliği zaman zaman değişebilir. Fiyat değişiklikleri sitenizde listelediğiniz hizmetleri etkileyebileceğinden, hizmet fiyatlarını sitenizde göstermemelisiniz. Doğru bilgileri sunmak için ticari olarak makul çabayı göstereceğiz, ancak belirli bir hizmetin kullanılabilirliğini veya fiyatını garanti edemeyiz.

Telif hakkıyla korunan ve Ticari markalı materyal

İncelemelerinizin, ürün açıklamalarınızın ve makalelerinizin (sitenizde varsa) geçerli tüm telif hakkı, ticari marka ve diğer yasalara uymasını sağlamak yalnızca sizin sorumluluğunuzdadır. Başka bir tarafın telif hakkıyla korunan veya ticari markalı materyalini yasalara aykırı olarak kullanırsanız Orginalnet sorumlu olmayacaktır.

Sözleşme ve Programın Süresi

Bu Sözleşmenin süresi, Program başvurunuzu kabul etmemizle başlayacak ve taraflardan herhangi biri tarafından feshedildiğinde sona erecektir. Siz veya biz, diğer tarafa fesih bildiriminde bulunarak bu Sözleşmeyi herhangi bir zamanda, sebepli veya sebepsiz olarak feshedebiliriz. Kayıtlarımızdaki adresinize e-posta ile bildirimde bulunulması, bu Sözleşmeyi feshetmek için yeterli bildirim olarak kabul edilir. Orjinalnet, Programı herhangi bir zamanda sona erdirme hakkını saklı tutar. Programın sona ermesi üzerine, Orginalnet ödenmemiş yasal kazançları ödeyecektir.

Sonlandırma

Orginalnet, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, hesabınızı askıya alma veya feshetme ve Programın veya başka herhangi bir Orginalnet hizmetinin mevcut veya gelecekteki herhangi bir kullanımını herhangi bir zamanda herhangi bir nedenle reddetme hakkına sahiptir. Bu tür bir fesih, Ortak Hesabınızın devre dışı bırakılması veya silinmesi ve hileli, yasa dışı veya aşırı agresif, şüpheli satış veya pazarlama yöntemleriyle kazanılmışsa, Hesabınızdaki tüm potansiyel veya tahakkuk eden yönlendirme ücretlerinin kaybedilmesi ve feragat edilmesiyle sonuçlanacaktır. Orginalnet, herhangi bir zamanda herhangi bir nedenle herhangi bir kişiye hizmet vermeyi reddetme hakkını saklı tutar. Bu Sözleşmenin herhangi bir nedenle feshedilmesi üzerine, Orginalnet web sitesine olan tüm bağlantıları ve Program kapsamında sağlanan tüm görsellerimizi ve diğer materyallerimizi kullanmayı derhal durduracak ve sitenizden kaldıracaksınız

Tarafların İlişkisi

Siz ve biz bağımsız yüklenicileriz ve bu Sözleşmedeki hiçbir şey taraflar arasında herhangi bir ortaklık, ortak girişim, acentelik, franchise, satış temsilcisi veya istihdam ilişkisi oluşturmayacaktır. Bizim adımıza herhangi bir teklif veya beyanda bulunma veya kabul etme yetkiniz olmayacaktır. Sitenizde veya başka bir şekilde, bu Sözleşmedeki herhangi bir şeyle makul bir şekilde çelişecek herhangi bir beyanda bulunmayacaksınız.

Tahkim

Bu Sözleşmeyle herhangi bir şekilde ilgili herhangi bir anlaşmazlık (bu Sözleşmenin fiili veya iddia edilen ihlali dahil), bu Sözleşme kapsamındaki herhangi bir işlem veya faaliyet veya bizimle veya bağlı kuruluşlarımızdan herhangi biriyle olan ilişkiniz Türkiye Cumhuriyeti Mahkemeleri ilgilidir.

Farkına varmak

Tarafınızdan bize verilen tüm bildirimler info@orginalnet.net’de Orginalnet’e yapılmalıdır. Kayıt olurken bize verdiğiniz e-posta adresinden size bildirimde bulunabiliriz. Bildirim, bir e-posta gönderildikten 24 saat sonra alınmış ve uygun şekilde sunulmuş sayılacaktır. Herhangi bir tebligatın tebliğini kanıtlamak için, bir e-posta olması durumunda, bu e-postanın muhatabın belirtilen e-posta adresine gönderildiğini kanıtlamak yeterli olacaktır.

Kontrolümüz dışındaki olaylar

Makul kontrolümüz dışındaki olayların (“Mücbir Sebep Olayı”) neden olduğu işbu Sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerimizden herhangi birinin yerine getirilmemesi veya yerine getirilmesindeki gecikmeden sorumlu veya yükümlü olmayacağız.

Bir Mücbir Sebep Olayı, makul kontrolümüz dışındaki herhangi bir eylemi, olayı, gerçekleşmemeyi, ihmali veya kazayı içerir ve özellikle (sınırlama olmaksızın) aşağıdakileri içerir:

(a) grevler, lokavtlar veya diğer endüstriyel eylemler;

(b) sivil kargaşa, isyan, istila, terör saldırısı veya terör saldırısı tehdidi, savaş (ilan edilmiş olsun veya olmasın) veya savaş tehdidi veya hazırlığı;

(c) yangın, patlama, fırtına, sel, deprem, çökme, salgın hastalık veya diğer doğal afetler;

(d) kamu veya özel telekomünikasyon ağlarının kullanımının imkansızlığı;

(e) herhangi bir hükümetin eylemleri, kararnameleri, mevzuatı, düzenlemeleri veya kısıtlamaları.

Performansımız, Mücbir Sebep Olayının devam ettiği süre boyunca askıya alınmış sayılır ve bu süre boyunca performans için ek süremiz olacaktır. Mücbir Sebep Olayını sona erdirmek veya Mücbir Sebep Olayına rağmen bu Koşullar kapsamındaki yükümlülüklerimizi yerine getirebileceğimiz bir çözüm bulmak için makul çabamızı göstereceğiz.

Feragat

Herhangi bir zamanda, bu Koşullar kapsamındaki yükümlülüklerinizden herhangi birinin katı bir şekilde yerine getirilmesinde ısrar edemezsek veya burada hak sahibi olduğumuz haklardan veya çözüm yollarından herhangi birini kullanamazsak, bu, söz konusu haklardan veya çözüm yollarından feragat edildiği anlamına gelmez ve sizi bu tür yükümlülüklere uymaktan kurtarmaz.

Tarafımızca herhangi bir temerrütten feragat, sonraki herhangi bir temerrütten feragat teşkil etmeyecektir.

Bu Koşullardan herhangi birinden tarafımızca yapılan hiçbir feragat, bir feragat olduğu açıkça belirtilmedikçe ve size yazılı olarak bildirilmedikçe geçerli olmayacaktır.

Bölünebilirlik

Bu Koşullardan herhangi birinin herhangi bir yetkili makam tarafından geçersiz, yasa dışı veya herhangi bir ölçüde uygulanamaz olduğuna karar verilirse, söz konusu şart, koşul veya hüküm, yasaların izin verdiği en geniş ölçüde geçerli olmaya devam edecek olan diğer şartlar, koşullar ve hükümlerden ayrılacaktır.

Anlaşmanın tamamı

Bu Koşullar ve içinde açıkça atıfta bulunulan herhangi bir belge, Programın kullanımıyla ilgili olarak aramızdaki sözleşmenin tamamını temsil eder ve aramızdaki sözlü veya yazılı önceki herhangi bir sözleşmenin, anlayışın veya düzenlemenin yerine geçer.

Her birimiz, bu Koşulları kabul ederken, hiçbirimizin diğeri tarafından verilen herhangi bir beyana, taahhüde veya vaade güvenmediğini veya burada açıkça belirtilmediği sürece, bu Koşullara girmeden önce aramızdaki müzakerelerde söylenen veya yazılan herhangi bir şeyden ima edilmediğini kabul ederiz.

Bu Koşulları kabul ettiğimiz tarihten önce sözlü veya yazılı olarak diğerimiz tarafından yapılan herhangi bir gerçek dışı beyanla ilgili olarak hiçbirimiz herhangi bir çözüm yolumuz olmayacaktır (söz konusu gerçek dışı beyan hileli bir şekilde yapılmadığı sürece) ve diğer tarafın tek çaresi bu Koşullarda belirtilen sözleşmenin ihlali olacaktır.

Geçerli yasa ve yargı yetkisi

Bu yasal bildirim, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre yönetilecek ve yorumlanacaktır. Bu yasal bildirimle bağlantılı olarak ortaya çıkan anlaşmazlıklar, Türkiye Cumhuriyeti Mahkemelerinin münhasır yargı yetkisine tabi olacaktır.